Mówimy – sprawdzam!

Minął rok od Ekspedycji Orzyc. Postanowiliśmy sprawdzić miejsca gdzie w poprzednim roku doszło do zanieczyszczenia środowiska. Wybraliśmy kilka drastycznych punktów z uwagi na charakter zanieczyszczenia, informowaliśmy o tym Gminy. Spośród nich, tylko jedno miejsce, znajdujące się na prywatnym gruncie, jest posprzątane. Dobrze, że nie wydobywa się już torfu przed Grzebskiem. Krótka relacja o pozostałych miejscach  poniżej:

  1. Długokąty gmina Wieczfnia Kościelna – w tym miejscu ktoś ma stałe zezwolenie na spalanie izolacji z kabli, przy okazji spala inne odpady – wszystko w sąsiedztwie rzeki. Zdjęcie sprzed roku świadczy, że to są nowe zdarzenia.
  2. Zaborowo gmina Janowo – niedaleko mostu i w sąsiedztwie jazu (Wody Polskie) jest spalarnia izolacji kabli. Obok jazu stoi wersalka (do zimy rozpadnie się) ktoś tu lubi wypoczywać co widać po puszkach i butelkach w rzece.
  3. Szczepkowo gmina Janowo– tu rok temu wysypano ciężarówkę odpadów bezpośrednio do rzeki. Część odpadów jest ciągle na nabrzeżu.

Poinformujemy ponownie Gminy oraz Wody Polskie.

 

Posted in Aktualności and tagged , , .